Technical data
| Supply | 24 Vdc |
| Range | -50…50, -50…150, 0…50, 0…100 °C |
| Accuracy | ±0,5 °C at 25 °C |
| Sensor | Pt1000 EN 60751/B |
| Output | 4…20 mA, temperature/controller |
| IP protection class | IP20 |
| Material | ABS plastic |
| Ambient temperature | 0…50 °C |
| Mounting | on the wall surface or on a flush mounting box (60 mm hole distance) |
| Dimensions | 86 x 86 x 32 mm |
| Modbus | – |


