Technical data
| Supply | 24 Vac/dc, < 2 VA |
| Range (VOC) | 450…2000 ppm (CO₂ equivalent) |
| Range (temperature) | 0…50 °C |
| Accuracy (temperature) | ±0,5 °C |
| Output | 3 x 0…10 Vdc, 2 mA, control output included |
| IP protection class | IP20 |
| Material | ABS plastic |
| Ambient temperature | 0…50 °C |
| Mounting | on the wall surface or on a flush mounting box (60 mm hole distance) |


