Technical data
| Nominal resistance | 100 Ω / 0 °C |
| Range | 0…50 °C |
| IP protection class | IP20 |
| Material | ABS plastic |
| Mounting | on the wall surface or on a flush mounting box (60 mm hole distance) |
| Dimensions | 86 x 86 x 32 mm |
| EAN13 code | 6419767004888 |

Senzorii de temperatură TEHR sunt proiectați pentru măsurarea temperaturii în spațiile interioare.
| Nominal resistance | 100 Ω / 0 °C |
| Range | 0…50 °C |
| IP protection class | IP20 |
| Material | ABS plastic |
| Mounting | on the wall surface or on a flush mounting box (60 mm hole distance) |
| Dimensions | 86 x 86 x 32 mm |
| EAN13 code | 6419767004888 |

| Tip | Cameră |
|---|---|
| Brand | Produal |